ryzyko

masz starą instalację, najprawdopodobniej aluminiową. Dla własnego bezpieczeństwa weź elektryka, on oceni, czy można podłączyć ten ogrzewacz 3,7kW (tego 5kW nawet nie bierz pod uwagę, bez szans) i on od razu wykona Ci gniazdko z “uziemieniem” w sposób odpowiedni dla obecnego u Ciebie układu sieci zasilającej. Jest to o tyle wskazane, że… pytasz o realne zagrożenia. Realnych zagrożeń jest sporo, począwszy od przygasania świateł i resetowania się elektroniki w domu w trakcie korzystania z wody, a na pożarze skończywszy. A i zapomniałbym o drobiazgu: ryzyku porażenia prądem (a prąd+woda to ryzyko dość poważnie zwielokrotnione), jak ogrzewacz kiedyś się uszkodzi, a uziemienia nie będzie.Tanie małe podgrzewacze, typu dafi 3.7kW nie mają (zakup z przed 3 lat) regulacji temperatury, nawet w instrukcji jest podane że temperatura wody na wyjściu to jest temperatura na wejściu + 18 stopni przy przepływie… Pewnie mają zabezpieczenie termiczne, ale raczej bezpieczeństwa, a nie robocze.

Podgrzewacze małej mocy mają bardzo mały przepływ. Po prostu kryzują instalację. Więc będziesz miał mały strumień ciepłej wody. Jak będziesz grzał wodę piecem, to podgrzewacz i tak Ci przepływ ograniczy. Więc warto pomyśleć o obejściu. Jeśli masz kocioł CO zapewne na węgiel, i chcesz wtedy, kiedy nie palisz w miecu mieć wygodnie ciepłą wodę to idealna jest dla ciebie pompa ciepła do cwu.

Znalezione obrazy dla zapytania dom ekologiczny

Nowy vitocal 060a jest przeznaczony do modernizacji instalacji stałopalnych, gdzie ma poprawić komfort przygotowania ciepłej wody, a więc brak czyszczenia kotła w okresie poza sezonem grzewczym, mniejsze roczne zużycie paliwa, czystsze powietrze itd.

Pracuje efektywniej niż przepływowy podgrzewacz wody, jest wygodna w użyciu no i niezawodna. Jeżeli przygotowujemy wodę użytkową przepływowymi lub pojemnościowymi pogrzewaczami elektrycznymi to różnica jest przede wszystkim w ekonomii. Zakładając okres od marca do października koszt przygotowania wody elektrycznie wynosi około 1430 zł, podczas gdy pompą ciepła około 320 zł (założenia: 4 osoby, 50 litrów/dobę/osobę, podgrzew od 10 do 50stC). Oznacza to oszczędność około 1100 zł rocznie.

Jeżeli mamy dwie taryfy, to ta skala oszczędności możebyć nieco inna, (niższa cena prądu)

Możemy również zasilać pompę ciepła instalacją fotowoltaiczną - jeśli ją posiadamy lub planujemy mieć

Podgrzewacz 3.7kW możesz załączać/wyłączać wkładają wtyczkę do gniazdka. Droższe podgrzewacze mają włącznik. Małe, o mocy >3.7 kW powinny być podłączone bezpośrednio do instalacji i włącznika nie mają, więc w praktyce jak będziesz brał elektryka, niech Ci zrobi przy okazji w wygodnym dla Ciebie miejscu wyłącznik,  udrażnianie rur Warszawa u mnie służy do tego wyłącznik nadprądowy o stosownej obciążalności, choć zapewne znajdziesz bardziej estetyczne rozwiązanie. Pamiętaj, że wyłącznik do światła nie nadaje się do tego celu, ma za małą obciążalność (zazwyczaj 10A).

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.