ścieki

Czy są przepisy regulujące częstotliwość wywozu szamba. Co jaki czas należy je opróżniać. Kto to ustala. Miałem wizytę Municypialnych z madatem, bo nie miałem rachunku, a wywóz należy przeprowadzać co miesiąc. Czy to prawda?Wszystko zależy od :

1 - wielkości zbiornika

2 - ilości wyprodukowanych ścieków w danym okresie czasu / lub ilości zużytej wody wg wodomierza /

Przykład - moja rodzina - zużywamy przyłącze kanalizacji  miesięcznie ca 7m3 wody - czyli produkujemy 7m3 ścieków - szambo u nas 12m3 .

U mnie w gminie somsiad jeździ szambiarą o pojemności 7m3 - więc raz w miesiącu wybiera 7m3 ścieków ze zbiornika 12m3 …

Jakbym miał zbiornik 14m3 to przyjeżdżałby i wypompowywał zbiornik raz na dwa miechy  Nie ma przepisów które mówia ile powinieneś miesięcznie “gówna” produkować.

Okres wakacyjny nie musicie spędzać w domu projekt przyłącza kanalizacji .

Albo mieszkasz sam i nie jesteś w stanie wyprodukować 10m3 nieczystości, żeby zapełnić całe szambo.

Powinno się zbierać rachunki za wywóz szamba, nic ci nie zrobią jeśli masz rachunek z przed 2 miesięcy, ale jak masz z przed roku to trochę dziwne jeśli przebywałeś w domu.

Wskazania samego wodomierza to nie wszystko.

Ja lubię obficie ogródek podlewać, kupkę robię w pracy a w domu jestem po 22 to idę spać.

Ale bez przesady.Rachunek raz do roku może być podejrzany ale czy ja muszę brać rachunki, do czego mi one potrzebne ? No chyba że jest taki przepis że muszę mieć rachunek … to sorry.

Może ktoś w temacie przepisów się wypowie. Oczywiste budowa przyłącza kanalizacji jest to że szambo opróżnia się jak się je zapełni. I nie musi to być raz w miesiącu jak masz duże szambo możne to być raz na 3 miesiące.

Ale twoje pewnie nigdy się nie zapełnia bo jak by się zapełniało to byś miał jakieś kwity. Jestem za tym żeby kary dla ludzi którzy mają nieszczelne szamba lub szamba maja nielegalnie po podłączane do kanalizacji deszczowej były dotkliwe!!! Tak jak dotkliwe jest wąchanie takich gówien przez ludzi którzy muszą się tymi gównami inhalować, bo sąsiedzi potajemnie zamiast wywozić wypuszczają ścieki do potoków i różnych rowów.

Ogólnie jestem za wysokimu karami dla ludzi puszczających gówna do kanalizacji deszczowej, majcych szamba bez dna, bądź oddających za flaszkę “gówna” byle komu z beczkowozem, które później lądują w rowach, rzekach lub na polach.

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.